Krok po kroku: Jak wdrożyć Google Analytics 4 na swojej stronie


Krok po kroku: Jak wdrożyć Google Analytics 4 na swojej stronie

Google Analytics 4 to najnowsza wersja narzędzia do analizy stron internetowych stworzona przez Google. Jeśli chcesz monitorować ruch na swojej stronie i dowiedzieć się więcej o swoich użytkownikach, wdrożenie Google Analytics 4 jest niezbędne. W tym artykule przedstawimy Ci krok po kroku, jak to zrobić.

Krok 1: Załóż konto Google Analytics
Pierwszym krokiem jest założenie konta Google Analytics. Wejdź na stronę analytics.google.com i zaloguj się na swoje konto Google. Jeśli jeszcze nie masz konta, utwórz je poprzez przycisk „Zarejestruj się”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby dodać stronę internetową do swojego konta.

Krok 2: Utwórz nową właściwość
Po zalogowaniu się na swoje konto Google Analytics, przejdź do panelu administratora. W sekcji „Konto” możesz utworzyć nową właściwość dla swojej strony internetowej. Kliknij przycisk „Utwórz właściwość” i postępuj zgodnie z instrukcjami, podając informacje o swojej stronie.

Krok 3: Pobierz kod śledzenia
Po utworzeniu właściwości, otrzymasz unikalny kod śledzenia. Aby go pobrać, przejdź do ustawień właściwości i znajdź sekcję „Informacje o śledzeniu”. Skopiuj tam pojawiający się kod śledzenia, który będzie wyglądał mniej więcej tak:


Krok 4: Włącz Google Analytics 4 na swojej stronie
Teraz przyszedł czas, aby włączyć Google Analytics 4 na swojej stronie. Otwórz plik HTML swojej strony w edytorze kodu i wklej pobrany wcześniej kod śledzenia przed tagiem . To umożliwi ładowanie skryptu Analytics przed renderowaniem treści strony.

Krok 5: Sprawdź działanie Analytics
Po zaimplementowaniu kodu śledzenia, koniecznie sprawdź, czy Google Analytics 4 działa poprawnie na swojej stronie. Po kilku godzinach od wdrożenia, zaloguj się na swoje konto Google Analytics i przejdź do panelu „Raporty”. Zobaczysz tam różne statystyki dotyczące ruchu na swojej stronie, takie jak liczba odwiedzających, otwarte sesje, czy źródła ruchu.

Podsumowanie
Wdrożenie Google Analytics 4 na swojej stronie jest niezwykle ważne, jeśli chcesz śledzić i analizować ruch. Postępując zgodnie z powyższymi krokami, będziesz miał możliwość lepszego zrozumienia swoich użytkowników i podejmowania bardziej trafnych decyzji związanych z rozwojem swojej strony. Pamiętaj, że Google Analytics oferuje też wiele innych funkcji i narzędzi analizy, które warto wykorzystać w celu optymalizacji swojego biznesu online.