Jak Fenty, marka Rihanny, zmieniła zasady piękna i przywróciła życie branży beauty


Jak Fenty, marka Rihanny, zmieniła zasady piękna i przywróciła życie branży beauty

Historia sukcesu marki Fenty

Rihanna, jedna z najbardziej wpływowych artystek popowych, w 2017 roku wprowadziła na rynek swoją markę kosmetyków – Fenty Beauty. Od samego początku projekt miał na celu zrewolucjonizowanie branży beauty poprzez wprowadzenie szerokiej gamy kosmetyków, które byłyby odpowiednie dla różnych odcieni skóry, w tym dla kobiet o ciemniejszych karnacjach.

Dlaczego Fenty Beauty to przełom w branży piękna?

Przełomowym elementem marki Fenty jest jej podejście do różnorodności. Rihanna była zdeterminowana, aby stworzyć produkty, które sprawdzą się na każdej skórze. Dopasowanie kolorów pod różne odcienie to niezwykle ważny element przy wyborze makijażu, a Fenty Beauty wprowadziło na rynek gamę kosmetyków, które taką możliwość oferują. Od podkładów i korektorów, aż po rozświetlacze i pomadki – wszystkie produkty Fenty Beauty są dostępne w szerokim zakresie kolorystycznym, co sprawia, że każda osoba może znaleźć odpowiedni dla siebie produkt.

Rihanna jako postać inspirująca

Rihanna nie tylko przetarła szlak dla różnorodności w branży piękna, ale stała się również inspiracją dla innych marek. Po premierze Fenty Beauty, wiele innych popularnych firm kosmetycznych osiągnęło sukces dzięki wprowadzeniu większej liczby odcieni produktów. Dzięki temu wielu konsumentom stało się łatwiej znaleźć produkty, które idealnie pasują do ich skóry. Rihanna udowodniła, że branża beauty musi być bardziej reprezentatywna i skupiać się na różnorodności, aby być odpowiednia dla każdego.

Przywrócenie wiary w branżę beauty

Marka Fenty Beauty odegrała również ważną rolę w przywróceniu wiary w branżę beauty. Długie lata dominacji jednego, standardowego piękna wywołały frustrację wśród wielu konsumentów, którzy nie mogli znaleźć odpowiednich produktów. Fenty Beauty wprowadzając gamę kosmetyków dla różnych odcieni skóry, pokazała, że branża beauty może być bardziej otwarta i nieograniczona stereotypami. To otworzyło drzwi dla innych marek, które także postanowiły podjąć się tego wyzwania i wprowadzić większą różnorodność do swojej oferty.

Wnioski

Marka Fenty i jej założycielka Rihanna odmieniły zasady piękna, przywracając różnorodność do branży beauty. Nie tylko zapewniły większą ilość odcieni kosmetyków, ale również zainspirowały inne firmy do podobnych działań. Dzięki temu teraz coraz więcej osób ma możliwość znalezienia produktów odpowiednich dla swojej skóry. Fenty Beauty wprowadziło również ożywienie w branży, pokazując, że różnorodność i otwartość na nowe standardy piękna są kluczem do sukcesu w dzisiejszym świecie.